Růžová třída

• ČERT, ANDĚL A MIKULÁŠ V MŠ

6.11. 2019

ČERT, ANDĚL A MIKULÁŠ V MŠ

V pátek k nám přišli vzácní hosté. Navštívil nás čert s andělem a Mikulášem. Od Mikuláše jsme si poslechli samé pochvaly, jak jsou děti šikovné a hodné, a tak si každý zasloužil balíček plný dobrot. Některé děti byly tak odvážné, že si nechaly od čerta na tvář namalovat srdíčko.

• ČERTÍ TÝDEN

Máme za sebou krásný čertí týden, ve kterém jsme si povídali a četli příběhy o čertíkách.                                                                 Děti se naučily dvě čertovské básničky, dvě mikulášské písničky, malinko čarovaly, hrály čertovské hry, naučily se čertovskou řeč, společně vyráběly a plnily různé úkoly.

Ke konci týdne jsme “nakoukli”, jak to vlastně v tom pekle vypadá…. :o)))).

Nyní se společně těšíme na příchod Mikuláše, anděla a čerta do MŠ, neboť u nás ve třídě se už čertů nebojíme :o)))).

Jejda málem bych zapomněla – řekly Vám děti o malinkém čertíkovi Rudlíkovi, který nás “čertím týdnem” provázel?   Že ne? – tak se jich na Rudlíka zeptejte a podívejte se na naše fotečky :o)))))

Přejeme Vám krásný adventní čas :o)))

• DIVADLO VÁNOČNÍ POHÁDKA

27.11. DIVADLO V MŠ – VÁNOČNÍ POHÁDKA

PŘIBĚH O NAROZENÍ JEZÍŠKA, DĚTI MĚLY MOŽNOST SI V POHÁDCE ZAHRÁT A MOC SE JIM TO LÍBILO :o))))

• OSLAVA NAROZENIN

13.11. OSLAVA NAROZENIN :o)))))

• 11.11. 2019
    NA SVATÉHO MARTINA, KOUŘÍVÁ SE Z KOMÍNA
    NÁŠ SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD :o)))))))

HALLOWEENSKÝ TÝDEN

V průběhu halloweenského týdne si děti mohly vyzkoušet dlabání dýní, vyrobit si halloweenská strašidýlka a ochutnat “strašidlácké” dobroty.

Děti si užily dny plné zábavy a her. Halloweenský týden pak vyvrcholil „Strašidelným řáděním“.

Moc jsme si to společně užili :o)))))

• 18.10.2019
    EKO OKÉNKO
    SÁZENÍ JAHŮDEK NA ZAHRADĚ MŠ

• 17.10. 2019 EKO OKÉNKO

KOMU SE NELENÍ, TOMU SE ZELENÍ……….. :o)))))

DĚTI V TOMTO TÝDNU PRACOVALY NA ZAHRÁDCE MŠ,  ZASADILY RYBÍZKY A ZAČALY CHYSTAT NOVÉ ZÁHONKY PRO DALŠÍ SEZÓNU.

STÁVAJÍCÍ ZÁHONKY PEČLIVĚ ZAZIMOVALY.

16.10. 2019 JSME NAVŠTÍVILI DOBROČINNÝ BAZÁREK V CÍRKVI BRATRSKÉ

PŘED NÁVŠTĚVOU BAZÁRKU JSME SI S DĚTMI VE ŠKOLCE POVĚDĚLI, JAK MOC JE DŮLEŽITÉ SI VZÁJEMNĚ POMÁHAT A K JAKÉMU ÚČELU SE TYTO DOBROČINNÉ BAZARY ORGANIZUJÍ.

NA MÍSTĚ SE NÁS PAK UJALA SE ÚŽASNÁ PANÍ HANIČKA Z. (KTERÉ TÍMTO MOOOC DĚKUJEME) A VYSVĚTLILA NÁM, JAK BAZAR FUNGUJE, PROČ SE TOLIK LÍDÍ DOBROVOLNĚ ZAPOJUJE A PRO KOHO SE V LETOŠNÍM ROCE PENÍZKY VYBÍRAJÍ :o))))))

Z BAZÁRKU MÁME NĚKOLIK KRÁSNÝCH KNÍŽEK I RŮZNÝCH HER – SPOLEČNĚ JSME SE PAK Z NICH VE ŠKOLCE RADOVALI :o))).