Oranžová třída

• CO NÁS ČEKÁ

ZIMNÍ OBLEČENÍ – PROSBA!

Prosíme rodiče, aby nám nechali na stálo zimní oblečení na pobyt venku (kombinézu nebo bundu a kalhoty), které bude zůstávat v MŠ. Je to z důvodu usušení oblečení do druhého dne! Toto oblečení si ponecháme ve starých šatnách, do kterých je z bezpečnostních důvodu VSTUP ZAKÁZÁN!

Nechceme, aby Vaše děti chodily v mokrém oblečení domů! A zároveň prosím o schovívavost ohledně ušpinění oblečení, pobyt venku si děti radostně užívají a občasné ušpinění k tomu patří!

Děkujeme za pochopení.

Dále, ještě připomínáme nově vytvořené vzdělávací webové stránky „UČENÍ S ALŠÁNKEM“.

Stránky jsou vytvořené pro všechny věkové kategorie. Pokud budete mít chuť, tak nám můžete zaslat Vaši fotografii, jak se Vám daří a fotografie bude na těchto stránkách vystavena.

Email pro zasílání fotografií: ucenisalsankem@gmail.com

Předem děkujeme.

Všem přejeme především zdraví a zvládání velmi nelehké situace!

Zdraví paní učitelky Zuzka, Klára, Iveta.

• Fotogalerie

Užíváme si společných chvil po prázdninách – Ve středu nás navštívili Tři králové a konečně jsme si mohli užít zimních radovánek ve sněhu.

Myslíme i na zvířátka. Stromeček pro zvířátka v lese a program Déčka – Vánoční tradice.

Ježíšek v Mš a slavnostní oběd

Vánoční stromeček trošku jinak 🙂

Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč. 🙂

SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD A VENKOVNÍ LOUTKOVÉ DIVADLO

Dušičkový výlet – pomník padlých vojínů u Jiráskov chaty

„Zamykám, zamykám zahrádku, ať uloží se ke spánku!“

Zlatými klíčky jsme symbolicky uzamkli zahradu, a ještě jsme pochutnali na buřtíkách. Bylo to moc fajn!

Bramborový týden – Bramboriáda

Děti hrají divadlo dětem  malá pohádka O VELKÉ ŘEPĚ

“Broučkování” interaktivní program

Výlet se skřítkem Vendelínem. Hledání skřítkovských čepiček, oslava narozenin v přírodě a spousta zábavy a radost z krásného počasí.

Uvolňujeme ručky,houbaříme a stavíme v lese domečky pro skřítky. Zkrátka užíváme si,že jsme spolu,je nám fajn a jsme kamarádi.

• Režim dne na školní rok 2020-2021

6:30 – 7:15 příchod do školky do Růžové třídy, hraní dle vlastního výběru nebo z nabídkových činností
     7:15 – 8:30 výběr libovolných činnosti v pracovních centrech, řízené činnosti, pohybové aktivity, relaxační chvilky
     8:30 – 8:50 průběžná hygiena a přesnídávka
      8:50 – 9:45 didakticky zacílené činnosti frontální, skupinové a individuální, komunitní kruh, zvýšená logopedická péče, řízené činnosti
      9:45 – 11:45 vycházka venku – do lesa, na zahradu, na výlety
    11:50 – 12:10 hygiena, oběd
    12:10 – 12:20 průběžná hygiena – čištění zubů
    12:20 – 14:00 Klub Duháček – nespavý program
    14:00 – 14:20 hygiena, odpolední svačina
    14:30 – 15:45

15:45 – 16:00

odpolední zájmové činnosti – hry na školní zahradě nebo povídání, hraní her, zpívání, kreslení, spontánní hra, dokončování toho, co se dopoledne nestihlo

přesun dětí do Růžové třídy – následují odpolední zájmové činnosti – spontánní hra, dokončování činností z dopoledne apod.